Shitësja e vogël e librave

Shitësja e vogël e librave

Written by Flora Xhemani Baba on Saturday, 06 July 2019. Posted in Blog

A lexojnë të rinjtë gjatë verës? Pak. Por ata po bëjnë diçka tjetër; po ftojnë të tjerët të lexojnë!

Shitësja e vogël e librave

Radhimë, 6 Korrik 2019

Vapë. Fillim korriku. Plazh. Temperatura dyzet gradë e nën diell ca më shumë. Ndërkohë që njerëzit lahen në det, shullëhen në diell apo struken nën çadra, një vajzë rreth të tetëmbëdhjetave, me një vandak librash në gjoks dhe një çantë në shpinë, ku me siguri ka libra të tjerë. Më afrohet pa ngurrim se sheh “Gojën e Kalit” mbi shezllon.

- Sa libra ke shitur deri tani? - e pyes.
- Vetëm në këtë plazh kam shitur tre. Një Zolá dhe dy “Bardha të Temalit”. Po ky është një plazh familjar. Jo të gjitha plazhet janë kaq “miqësorë”. Për shembull, Zolánë e mori një zonjë atje lart, që po lexonte Markezin. Ishte mësuese.

Klasike.

- Po vajzat e reja, moshataret e tua, blejnë?

- Shumë rrallë. Ndonjë best seller.

- Pse ke dalë të shesësh libra?

- Se dua të bëj lekët për shkollën.

Buzëqesha. Natyrisht që ishte e kuptueshme që do ta blija një libër, edhe pse unë e kisha librin me vete.

Si ndjehej kjo vajzë kur shikonte moshataret e saj që vetëm kostumet u kushtonin sa 20 libra dhe celularët sa 100 libra të marrë së bashku?

Nuk desha ta pyes, që të mos e bëja të ndjehej keq. Madje nuk e pyeta as për emrin. Po e quaj shitësja e vogël e librave.

5.0/5 rating (2 votes)

Hits

12690

About the Author

Comments (8)

 • robertabu60

  robertabu60

  24 October 2021 at 08:46 |
  Scandal porn galleries, daily updated lists
  http://porndressupgame.topanasex.com/?mandy
  black lessbian eating pussy porn gay sex porn fucking public porn share porn naked celebs free older woman hardcore porn gallery

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  24 October 2021 at 12:15 |
  Daily updated super sexy photo galleries
  http://creampie.porn.birmingham.hoterika.com/?ashly
  porn tube nu full lesbian porn video how upload porn amature free sexiest teenager porn porn hardcore teen movie

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  24 October 2021 at 21:41 |
  Hot teen pics
  http://maturefemdom.hotblognetwork.com/?deborah
  free wow porn brad pitt porn videos porn stores in sacramento ca gay porn catalog free wifes porn movies

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  25 October 2021 at 01:26 |
  Hot galleries, thousands new daily.
  http://teenshardcore.gigixo.com/?nancy
  disney characters porn demi lovato mobile porn amateur hypotize porn young girl masrturbating to porn izraeli porn

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  25 October 2021 at 02:11 |
  Sexy pictures each day
  http://waterbury.energysexy.com/?molly
  porn sites in 1950 free porn rough brutal croco porn galleries tube barely porn free gorgeous granny porn

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  25 October 2021 at 13:54 |
  Sexy photo galleries, daily updated collections
  http://kidapawanpic.alexysexy.com/?brianne
  gay caryoon porn free browser eraser porn free porn clips of taylor wane disneys recess porn caverject and gay porn

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  25 October 2021 at 15:55 |
  Hot sexy porn projects, daily updates
  http://dudeporn69.com/?kaylin
  indonesia video porn free porn tube kennedy facial abuse godzilla porn free porn free to watch online free super black foto porn galleries

  reply

 • robertabu60

  robertabu60

  25 October 2021 at 17:38 |
  Daily updated super sexy photo galleries
  http://adultxmashumor.incheon.energysexy.com/?kacie
  alessandra schiavo porn sasha gray group porn ass pack porn vids cyborg 009 porn free abused women porn

  reply

Leave a comment

Please login to leave a comment. Optional login below.