No images found.
Error
  • Error loading component: com_media, 1

Kala Festival – oksigjeni qershoras i Rivierës Shqiptare

on Wednesday, 19 June 2019. Posted in Lajme

Festivali i muzikës elektronike mbush Dhërmiun dhe ii jep jetë gjithë Rivierës

Kala  Festival – oksigjeni qershoras i Rivierës Shqiptare
Prej gati dhjetë ditësh tashmë, më shumë se 6 mijë turistë të huaj, kryesisht të rinj, kanë “pushtuar” Plazhin dhe fshatin e Dhërmiut, si pjesëmarrës në Kala Festival, festivali i muzikës elektronike ndërkombëtare, ose siç i thuhet shkurt, festivali i DJ-ve. Rreth 60 të tillë të njohur e të rinj nga e gjithë bota, janë vendosur në Dhërmi prej datës 12 e deri në 25 qershor, duke argëtuar të ardhurit e shumtë, kryesisht nga Britania e Madhe por me një gjeografi të shtrirë nga e gjithë bota, deri në Afrikë e Azi.

Mrekullitë e natyrës së Divjakës përmes një udhëtimi me varkë

on Wednesday, 08 May 2019. Posted in Destinacione

Një udhëtim aventuresk duke shijuar kullën panoramike, pyllin e gjelbëruar

Mrekullitë e natyrës së Divjakës përmes një udhëtimi me varkë

TIRANË, 5 maj /ATSH A.ALLA/ – Parku kombëtar i Divjakës është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për turistët vendas dhe sidomos për ata të huaj. Ky park po frekuentohet përherë e më shumë nga turistët dhe tashmë është shndërruar në një nga destinacionet e preferuara të fundjavës.

Turistët në këtë park të rijetësuar bëjnë një udhëtim aventuresk duke shijuar kullën panoramike, pyllin e gjelbëruar, si dhe duke vëzhguar larmishmërinë e shpendëve që gjenden në park.

Rafting në Kanionet e Osumit, guida turistike e fundjavës edhe për të huajt

on Wednesday, 08 May 2019. Posted in Destinacione

Pamjet që të ofrojnë kanionet e Osumit janë mahnitëse, gjithë lartësi, kontraste.

Rafting në Kanionet e Osumit, guida turistike e fundjavës edhe për të huajt

TIRANË, /ATSH/ – Rafting në Kanionet e Osumit është tashmë një nga guidat më të preferuara të turistëve të huaj.

Turistët e huaj kanë shijuar këtë fundjavë adrenalinën dhe kënaqësinë mes natyrës madhështore dhe të egër të Kanioneve të Osumit.

Gjatë kësaj fundjave mbi 10 varka me turistë vendas dhe të huaj shijuan rafting në një nga monumentet e natyrës më të bukur në Shqipëri.

South Outdoor Festival 2019 e gjithë Shqipëria turistike në katër ditë

Written by Flora Xhemani Baba on Friday, 03 May 2019. Posted in Blog

Borshi mirëpriti edicionin e tretë të festivalit të kthyer në traditë

South Outdoor Festival 2019 e gjithë Shqipëria turistike në katër ditë

Trekking, hiking, mountain bike, scuba diving, “jeep safari”, kayak, stand up paddle, paragliding, fluturim me ballon, “Trike Flying”, joga, tenis, pingpong, lojra shpejtësie e zgjuarsie për fëmijë, fitness në natyrë, ushqim fshatçe, panaire me produkte lokale, muzikë pa hesap, live kuptohet, forum… dhe një fushë e madhe e gjelbër, si nëpër përrallat me mrize …. Të gjitha në Borsh nën një emërues të përbashkët; South Outdoor Festival 2019.

Të prenotosh pushimet perfekte….. në Instagram!!!

Written by Flora Xhemani Baba on Friday, 19 April 2019. Posted in Blog

Kjo dukuri tashmë virale, që ushqehet vazhdimisht me reklamë të paguar, duke dubluar pa fund faqe të ngjashme me qindra mijëra e shpesh edhe miliona ndjekës

Të prenotosh pushimet perfekte….. në Instagram!!!

Tashmë është e ditur botërisht se 70 % e përmbajtjes së Instagramit është e pavërtetë ose siç quhet në gjuhën e internetit; FAKE. Të gjitha fotot perfekte, me vajza me trupa të bukur në bikini ose fustane që ua valëvit era në pozicione romantike-sensuale, çifte të bukura përqafuar mes pëllumbash apo dallgësh, me sfond panoramat më ikonike të turizmit botëror, nuk janë gjë tjetër veçse iluzione që krijohen përmes aplikacioneve ose programeve të tjera të montazhit të fotove/videove, me imazhe të cilat realizohen në oborrin e shtëpisë, në dhomë, në studion e ndonjë fotografi ose në rastin më të mirë, në destinacione të zakonshme e të arritshme në përditshmëri.